2419/306
"Gorm den gamle". Glasservice af klart glas med slibning ved mundrand. Holmegaard. 20. årh. H. 9-11,5. (64)
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2419/270
Samling engelske, hollandske og tyske glas med emaljedekoration. 19. årh. H. 5-10,5 cm. (14)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2419/263
Fire lågkrus af glas med emaljedekoration. Tyskland, 19. årh. H. 24 og 25 cm. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2419/244
To Versace kandelabre, Rosenthal. H. 30 cm. I original emballage. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2419/243
Tre Baccarat stager af krystalglas, heraf et par. Sign. Baccarat i bunden. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2419/240
Baccarat kandelaber af krystalglas, model Bambou, to-armet. Sign. Baccarat under fodstykket. H. 32,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2419/132
Stor samling hovedsagligt danske glas. 18./19. årh. H. 6-14,5. (34)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2419/63
"Excellence" glasbesætning, facetteret krystalglas med gulddekoration. Saint Louis. (71)
Vurdering :
35.000 DKK Ikke solgt