186/​12

Eske Kath (b. Haderslev 1975)

Originalt litografi. Uden titel, 2023. Originalt litografi, signeret og nummereret 15/120. Uden ramme Mål: 70×50.

Galleripris: 3.000

Dette værk er doneret af kunstneren selv.

Dette værk/vare sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen.

Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen.

Auction
Category
Estimate

3,000 DKK

Sold

Price realised

3,200 DKK

50 bids

When Bidder Bid
1156820 (Auto bid) 3,200 DKK
831596 3,000 DKK
1156820 (Auto bid) 2,500 DKK
1156441 2,400 DKK
1156820 (Auto bid) 2,300 DKK
1155241 2,200 DKK
1156820 (Auto bid) 2,100 DKK
1156441 2,000 DKK
1156820 (Auto bid) 1,950 DKK
1156441 1,900 DKK
1156820 (Auto bid) 1,850 DKK
1156441 1,800 DKK
1156820 (Auto bid) 1,750 DKK
1156441 1,700 DKK
1156820 (Auto bid) 1,650 DKK
1156441 1,600 DKK
1156820 (Auto bid) 1,550 DKK
1156441 1,500 DKK
1156820 1,450 DKK
1156441 1,400 DKK
1146107 1,350 DKK
1156441 1,300 DKK
1155241 1,250 DKK
1156441 1,200 DKK
978772 1,150 DKK
1156441 1,100 DKK
909887 1,050 DKK
997814 (Auto bid) 1,000 DKK
909887 1,000 DKK
997814 (Auto bid) 950 DKK
909887 900 DKK
997814 (Auto bid) 850 DKK
974734 800 DKK
997814 750 DKK
1156419 (Auto bid) 700 DKK
997814 700 DKK
1156419 (Auto bid) 650 DKK
997814 600 DKK
1156419 (Auto bid) 550 DKK
997814 500 DKK
1156419 (Auto bid) 480 DKK
997814 460 DKK
1156419 (Auto bid) 440 DKK
997814 420 DKK
1156419 (Auto bid) 400 DKK
997814 380 DKK
1156419 360 DKK
1156415 340 DKK
1068637 320 DKK
923083 300 DKK