2419/​579

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sybord af palisander, udtrækskurv af flet med bakke med små rum. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 70. B. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og lakkrakeleringer.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.200 DKK
3.000 DKK