186/​53

Anne Torpe (f. 1981)

Sadies Suggestion, 2020. Originalt farvelitografi. Signeret og nummereret 11/40. Uden ramme Mål: 35×25 cm

Galleripris: 1.200 kr

Værket er doneret af kunstneren selv

Dette værk/vare sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen.

Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen.

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

24 bud

Tidspunkt Byder Bud
1156560 (Autobud) 1.250 DKK
1009167 1.200 DKK
1156560 (Autobud) 1.150 DKK
881480 1.100 DKK
1156560 1.050 DKK
881480 1.000 DKK
1156560 950 DKK
1067450 (Autobud) 900 DKK
1156560 900 DKK
1067450 (Autobud) 850 DKK
1156560 800 DKK
1067450 (Autobud) 750 DKK
1156560 700 DKK
1067450 (Autobud) 650 DKK
1156560 600 DKK
1067450 550 DKK
1156434 (Autobud) 500 DKK
1067450 480 DKK
1156434 (Autobud) 145 DKK
1067450 140 DKK
1156434 (Autobud) 135 DKK
1067450 130 DKK
1156434 125 DKK
1068637 120 DKK