2419/30
Aron Berthelsen (f. Kangaamiut, Sukkertoppen)
Grønlandsk figur af udskåret fedtsten i form af fabeldyr. Sign. Aron B. H. 22.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Top med reparation. Mindre overflade ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud