2418/​977

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

To salatskåle af teak med bånd af hhv. messing og stål. Udført hos Nissen, Langå. H. 13,5–16,5. Diam. 23–28. (2)

Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Messingbåndet sidder løst.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
550 DKK
500 DKK