2422/​902

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et sæt på fire stole med stel af massivt eg, sæder betrukket med mønstret møbelstof. Model 60. Udført hos Brobyværk møbel- og stelfabrik for EG Kvalitetsmøbel. 1970'erne. (4)

Litteratur: Produktkatalog fra Brobyværk møbel- og stelfabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt