2422/902
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på fire stole med stel af massivt eg, sæder betrukket med mønstret møbelstof. Model 60. Udført hos Brobyværk møbel- og stelfabrik for EG Kvalitetsmøbel. 1970'erne. (4)
Litteratur: Produktkatalog fra Brobyværk møbel- og stelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt