CoBrA
2421/750
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 33 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2422/515Aarhus
Mogens Balle: Uden titel. Sign. MB. Olie på plade. Diam. 34.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2422/589Lyngby
Carl-Henning Pedersen: Landskab. Sign. chp med utydeligt årstal. Akvarel på papir. Bladstørrelse. 31 x 43.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/625Lyngby
Lucebert: Uden titel. Sign. Lucebert 70. Tusch på papir. Lysmål 26 x 20.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2422/647Aarhus
Anton Rooskens: Uden titel, 1974. Sign. Rooskens med datering. Akryl på masonit. 44,5 x 35,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2422/696Lyngby
Mogens Balle: Komposition. Sign. MB. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/715Lyngby
Mogens Balle: "Åbent møde". Sign. M.B.; titel på bagsiden. Olie på lærred. 38 x 47.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2422/729Aarhus
Mogens Balle: Uden titel. Sign. MB. Olie på krydsfinér. 19 x 22.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2423/503Aarhus
Knud Nielsen: Komposition, 1963. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 120 x 135.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2423/511Lyngby
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky. Oliekridt på papir. Lysmål 31 x 22. (2)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2423/517Lyngby
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. CHP, 1993, Zermatt. Akvarel og goauche på papir. Bladstørrelse 74 x 55.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2423/672Lyngby
Carl-Henning Pedersen: "Hvilende Skikkelse". Sign. Carl-Henning Pedersen 1949. Pastel på papir. Bladstørrelse 32 x 43.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2423/827Aarhus
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 29 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: